ساختمان سازها

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی

آگهی رایگان
  • خدمات ساختمانی عایق کاری و ایزولاسیون
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۹/۱۲/۲۳
  •    تهران تهران
  • 6 بازدید

هر نوع پوشش یا مصالح محافظ که منحصر به آب بندی دیوارها، سقف، درز، منافذ باز و دیگر سطوح می‌گردد، به‌ عنوان عایق رطوبتی نام‌برده می‌شود.

عایق رطوبتی به انگلیسی  numidity insulation نام گفته می‌شود. عایق رطوبتی مایع نانو جایگزین مناسب بجای ایزوگام است. این مواد با چسبندگی فوق‌العاده بالا به سطح باعث ضد آب شدن (waterproop) کامل و جلوگیری از نفوذ آب به داخل سطح و مانع خروج آب از محفظه عایق شده می‌شود.

عایق‌کاری ساختمان برای جلوگیری از افزایش خسارت ساختمان و کاهش طول عمر مفید مصالح ساختمانی در برابر رطوبت و نم استفاده می‌شود.

آیا عایق کاری رطوبتی ساختمان ضروری است؟

وجود رطوبت در بخش‌های مختلف ساختمان باعث آسیب به بخش‌ها اصلی ساختمان و تخریب قسمت‌های مختلف در بام، دیوار خارجی ساختمان، سرویس بهداشتی و... شود. ایزولاسیون رطوبتی ساختمان علاوه بر جلوگیری از آسیب به مصالح ساختمان با بستن درزها و شکاف‌ها به حفظ نما و ظاهر سازه در بلند مدت کمک فراوانی می‌کند.

با توجه به بررسی‌های صورت گرفته قبل و بعد از عایق کاری ساختمان، عایق بندی رطوبتی ساختمان در زمستان از خروج هوای گرم و در تابستان از ورود هوای گرم به داخل جلوگیری می‌کند. این امر یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی است.

ساختمان‌های قرارگرفته در مناطق مرطوب و پربارش زودتر در معرض فرسایش قرار می‌گیرند به همین دلیل آب بندی و ایزولاسیون رطوبتی ساختمان امری مهم و ضروری است.

انواع عایق رطوبتی

عایق رطوبتی در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود. انواع عایق رطوبتی ساختمان در بخش مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. علت تنوع عایق‌های رطوبتی در محل موردنظر برای آب بندی است. این عایق‌های رطوبتی در محل‌هایی که در معرض رطوبت و نم قرار دارند مانند پشت بام، سرویس بهداشتی، دیوار بیرونی ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرند.

عایق رطوبتی جدید علاوه بر پوشش کامل تمامی مزایای عایق‌های سنتی مانند ایزوگام، معایب این نوع آب بندی را کاملاً از بین برده است.  با توجه به محل موردنظر برای عایق بندی، انواع عایق رطوبتی با فرمولاسیون ویژه وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

عایق رطوبتی پلیمری:

عایق رطوبتی پلیمری نوعی عایق رطوبتی جهت جلوگیری از ورود و خروج آب است. این عایق رطوبتی جزو بهترین فرمولاسیون‌ها برای آب بندی سقف و کف ساختمان است.

عایق رطوبتی پلیمری الیاف دار به همراه الیاف فایبرگلاس اجرا می‌شود  که سبب آب‌بندی 100% سطح می‌شود. عایق پلیمری در رنگ‌های مختلف قابل‌اجرا می‌باشد ولی پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین آن عایق رطوبتی پلیمری سفید است. این محصول برای سازه‌ها و یا بخش‌هایی که احتمال تجمع آب در آن زیاد است، بسیار مفید است. عایق کاری سرویس بهداشتی، عایق بندی پشت بام، عایق کاری کف ساختمان و عایق کاری استخر مهم‌ترین کاربرد این عایق رطوبتی است.

عایق رطوبتی دیوار:

یکی از پرکاربردترین عایق‌ها، عایق رطوبتی دیوار است. عایق کاری دیوار خارجی ساختمان که به‌اصطلاح به آن عایق دیوار باران‌گیر می‌گویند امری بسیار ضروری برای ساختمان می‌باشد. عایق پلیمری دیوار در ظاهر قبل و حتی بعد از اجرا، ظاهری همانند رنگ نما دارد و کارایی آن همانند عایق پلیمری دیوار در ظاهر قبل و حتی بعد از اجرا، ظاهری همانند رنگ نما دارد و کارایی آن همانند رنگ نما دارد و کارایی آن همانند عایق پلیمری می‌باشد که با فرمولاسیون ویژه برای آب بندی دیوار استفاده می‌شود. عایق نانو دیوار با اجرا آسان و زیبایی غیرقابل مقایسه با ایزوگام آب بندی نمای ساختمان را تضمین می‌کند. عایق نانو دیوار، با ایجاد پوشش محافظ برای دیوار از نفوذ آب و رطوبت به دیوار های بیرونی جلوگیری می‌کند. در مناطق شمالی به دلیل رطوبت بالا و بارش فراوان از عایق دیوار به‌عنوان پوشش نهایی ساختمان (عایق رطوبتی و رنگ نما) استفاده می‌شود.

عایق کاری دیوار سیمانی مناسب‌ترین بستر برای اجرای عایق رطوبتی دیوار است و عایق بندی دیوار غربی و شرقی ساختمان، عایق نما ساختمان اساسی‌ترین مناطق ساختمانی برای اجرای عایق رطوبتی دیوار است.

عایق رطوبتی نانو

عایق رطوبتی نانو از ترکیب عایق رطوبت پلیمری با مواد نانو تولید می‌شود که این امر ویژگی‌های خاصی به محصول اضافه می‌کند. اضافه شدن ترکیبات نانو به مواد عایق رطوبتی پلیمری علاوه برافزایش مقاومت عایق منجر به آب‌گریز شدن، خود تمیز شوندگی و افزایش خاصیت کشسانی عایق پلیمری می‌شود.

عایق رطوبتی بی رنگ

عایق رطوبتی شفاف یا بی رنگ عایقی بدون رنگ برای آب بندی سطوحی است که ظاهر زیبا دارند و یا نمایان شدن سطح زیر کار برای ما حائز اهمیت است. برای مثال عایق بندی نمای سنگ ساختمان با عایق رطوبتی پلیمری امکان‌پذیر است اما نمای زیر کار کاملاً پوشیده می‌شود. عایق رطوبتی بی رنگ تولیدشده بر اساس پلیمرهای پایه حلالی ساخته‌شده و به‌صورت تک جزئی ارائه شود. عایق رطوبتی بی رنگ بر روی سطوحی همچون چوب، سنگ، سرامیک، کاشی، آجر، گچ و... قابل‌اجراست.

عایق رطوبتی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها و شیروانی ها برای آب بندی سقف ها و سوله ها در مناطق پر بارندگیو مناطق شرجی که باعث پوسیدگی ساندویچ پانل می‌گردد،  استفاده می‌شوند. این محصولات در ابتدا که خود آب بند هستند و از نم دهی جلوگیری می‌کنند، اما پس از مدتی قرارگیری در معرض بارش مستقیم برف و باران یا در مکان‌هایی مانند،  پتروشیمی‌ها که ترکیبات خاصی در هوای محوطه وجود دارد یا سوله و انبار ها در کنار دریا، باعث پوسیدگی و خوردگی ورق‌های ساندویچ پانل یا شیروانی می‌شود. به همین دلیل اجرای عایق رطوبتی بر روی این ورق‌ها امری ضروری است.

عایق رطوبتی سقف شیروانی یا ساندویچ پانل به ‌صورت مایع‌ بر روی این سطح اعمال می‌شود و از زنگ‌زدگی، خوردگی، پوسیدگی ورق های ساندویچ پانل جلوگیری می‌کند.

عایق رطوبتی پایه سیمانی

عایق رطوبتی بر پایه سیمان به دو صورت تک جزئی و دوجزئی وجود دارد که از دو جز زرین اکریلیک تقویت‌شده و پودر سیمانی نانو ساخته‌شده است. عایق پایه سیمانی برای آب بندی پشت‌بام، مخازن آب، استخرها و مکان‌هایی که تجمع آب درون آن انجام می‌شود، است. عایق پایه سیمانی مطمئن‌ترین عایق برای سطوحی است که پس از آب بندی با کاشی، سنگ، سرامیک یا موزاییک مفروش می‌شوند.

این محصول در رنگ‌بندی متنوع با الیاف فایبرگلاس یا بدون الیاف (اضافه کردن پودر الیاف در عایق) در تمام سطوح قابل‌اجرا است.

فروش عایق رطوبتی

تولید و فروش عایق رطوبتی به دلیل تحریم‌های موجود با سختی بسیار زیادی روبرو بوده است.در این مقاله به معرفی دو شرکت می‌پردازیم که با توجه به این سختی کار در واردات،  تمامی مواد اولیه محصولات خود را از برندهای مطرح اروپایی در این عرصه ازجمله آلمانی، اسپانیایی، ترکیه وارد می‌کند. برای خرید عایق رطوبتی از شرکت ویستاکالر به آدرس www.vistacolor.ir   و شماره تماس 02144027917 یا  09121830933 و برای خرید عایق رطوبتی از شرکت نانو اکریلیک به آدرس www.nanoacrylic.ir و شماره 02144078138 یا 09126392600 تماس حاصل فرمایید.

ثبت آگهی رایگان